Bieg dla Niepodległej

Uczniowie naszej szkoły w dniu 16 listopada 2018 r.  w niezwykły sposób uczcili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicząc w „Biegu dla Niepodległej”  oddali hołd poległym  w walce o wolną Polskę a także  polskim sportowcom i ludziom, którzy tworzyli sport polski, polski ruch olimpijski i dbali o utrzymanie i krzewienie naszej kultury i języka narażając życie w trudnych czasach zaborów. 

Mimo, że pogada tego dnia  nie rozpieszczała uczniowie ruszyli na trasę biegu

„ KU CHWALE OJCZYZNY”!!!

Zawody odbyły się w  kategorii  indywidualnej i drużynowej.  Konkurencja zespołowa dodatkowo kończyła się testem wiedzy na temat polskiego ruchu olimpijskiego, polskich stowarzyszeń sportowych oraz ich znaczącego wkładu w odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

Oczywiście w tak mroźną i wietrzną pogodę nie mogło zabraknąć rozgrzewającego posiłku w postaci wojskowej grochówki.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom!

Dbajmy o Ojczyznę, żeby Polska była Polską!


ZSP Nowe © 2021
Skip to content