BIOMEDYCY W GDYNI

logo

W miniony wtorek, grupa biomedyczna I klasy Liceum Ogólnokształcącego wraz z trzema uczennicami klasy III a o profilu przyrodniczym z elementami turystyki oraz prof. Ewą Fankidejską, udała się do Akwarium Gdyńskiego, na zajęcia laboratoryjne pt. „Anatomia ryby, czyli o rybie od środka”. Zajęcia obejmowały 30-minutową prezentację multimedialną oraz 30-minutowe zajęcia laboratoryjne. Podczas zajęć w laboratorium uczestniczki wykonywały tzw. analizę ichtiologiczną przy użyciu narzędzi preparacyjnych. Licealistki miały również okazję zobaczyć ekspozycje Akwarium Gdyńskiego, które od 2005 roku posiada status ogrodu zoologicznego. Ciekawe okazy ponad 1500 organizmówonad 1500 gatunków, iecie: rafyh tropików Amazonii oraz Morza Bałtyckiego.głównych biotopach występujących na świecie: rafy kor, hodowane w sztucznych warunkach są prezentowane w czterech głównych biotopach występujących na świecie: rafie koralowej, toni oceanicznej, gęstych tropików Amazonii oraz Morza Bałtyckiego.

Kolejnym punktem programu, tym razem „dla ciała” – była możliwość skorzystania z lodowiska, znajdującego się przy Młodzieżowym Domu Kultury. Dziewczyny odważnie przemierzały taflę lodową prześcigając się swoimi umiejętnościami.

Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Nowego.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content