BOOKTALKING – krótkie zareklamowanie książki, „gawęda o książce”

22 października w bibliotece odbył się finał konkursu Moja ulubiona książka. Zadaniem uczestników – uczniów liceum i technikum, było przedstawienie wybranej książki metodą booktalking w taki sposób, aby zachęcić odbiorców do jej przeczytania. Uczniowie podczas swojego pięciominutowego wystąpienia wykorzystali różne elementy – rekwizyty, przebranie, ekspresję ruchową, podkład muzyczny, cytowali najciekawsze fragmenty wybranego przez siebie dzieła.

Poziom wystąpień uczniów był bardzo wysoki, a każdy z uczestników w indywidualny sposób zachwycił jury. Laureatem konkursu został Michał Różański, który w doskonały sposób oddał atmosferęWiedźmina A. Sapkowskiego, akcentował obecny  w tekście humor i zaznaczył własne emocje. Wyróżnienia i nagrody książkowe otrzymali: Karolina Guzman za ekspresję wypowiedzi, Jowita Opacka za swobodę wypowiedzi, Marta Wolicka za doskonałe oddanie atmosfery S@motności w sieci, Damian Jankowski za „radiowy głos” oraz Karol Maruszewski za dogłębną wiedzę na temat cyklu powieści Andrzeja Sapkowskiego.

Zwycięzcom gratulujemy! Mamy nadzieję, że wystąpienia stanowiły doskonałe ćwiczenie przed ustnym egzaminem maturalnym  z języka polskiego.

Laureaci kokursu Booktalking


ZSP Nowe © 2021
Skip to content