„Dzięki temu, że gram – zdrowe płuca mam”

W sobotę, 28 listopada, w Hali Widowiskowo – Sportowej odbyła się impreza o charakterze integracyjno – profilaktycznym „Dzięki temu, że gram – zdrowe płuca mam”. Drużyny rywalizowały ze sobą w grze w siatkówkę oraz indywidualnie w tenisa stołowego. Organizatorzy (Rada Rodziców z doradcą zawodowym, panią Danutą Czyż, Samorząd Uczniowski pod opieką pani Małgorzaty Ryckiej i pani Magdaleny Kaczmarek, nauczyciel wychowania fizycznego, pan Tomasz Puchowski) serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością:

– pani Lidii Sosnowskiej, która w swoim czasie wolnym prowadziła badania poziomu cukru, cholesterolu oraz ciśnienia krwi,

 – młodzieży i nauczycielowi wychowania fizycznego,  panu Zbigniewowi Zgubińskiemu  z Publicznego Gimnazjum w Nowem za przygotowanie i wystawienie drużyny do gry w siatkówkę,

– rodzicom, nauczycielom, uczniom za poparcie naszych działań.

Rywalizację w siatkówkę wygrała drużyna Publicznego Gimnazjum w Nowem, drugie miejsce zajęli panowie z klasy III a, trzecie natomiast drużyna nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Przypominamy także, że nazwa imprezy wiąże się z faktem obchodzenia w listopadzie  Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu. W tym roku przypadł on na 19 listopada. Na zerwanie z nałogiem jednak każdy czas jest dobry – ważne by się z tym problemem zmierzyć. W naszej szkole zachęcały do tego gazetki profilaktyczne przygotowane przez panią pedagog Wiolettę Kuziemkowską.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content