„Dzięki temu, że gram – zdrowe płuca mam”

Za nami kolejna edycja imprezy integracyjno – profilaktycznej „Dzięki temu, że gram – zdrowe płuca mam”. Tradycyjnie już sobotnie, listopadowe, przedpołudnie spędziliśmy aktywnie w Hali Widowiskowo – Sportowej. Odbył się tam turniej piłki siatkowej. Drużyny wystawili: uczniowie Publicznego Gimnazjum w Nowem (drużyna I i drużyna II), absolwenci naszej szkoły, uczniowie  oraz nauczyciele ZSP.

Wyniki turnieju:

I miejsce drużyna uczniów ZSP

II miejsce drużyna nauczycieli ZSP

III miejsce drużyna Publicznego Gimnazjum w Nowem I

IV miejsce drużyna absolwentów

V miejsce drużyna Publicznego Gimnazjum w Nowem II.

Oprócz siatkówki można było zagrać w tenisa stołowego, zmierzyć ciśnienie, poziom cukru i cholesterolu. Samorząd Uczniowski z opiekunami oraz przewodnicząca Rady Rodziców panią Małgorzatą Wołoszyn przygotowali catering – dochód zasilił fundusze Szlachetnej Paczki.

Czytającym tę notatkę przypominamy także o aspekcie profilaktycznym imprezy. Okazuje się, że zakazy palenia, odstraszające napisy na paczkach papierosów nie zniechęcają palących. Jak wskazuje badanie CBOS-u, wymienione zmiany nie wpłynęły na zmniejszenie liczby palaczy. Zakazy odgórne ogrywają zwykle niewielką rolę – znacznie lepiej działa bowiem motywacja wewnętrzna, którą każdy powinien odnaleźć w sobie. Każdy palący, czyli co trzeci Polak (za: http://www.kalbi.pl/swiatowy-dzien-rzucania-palenia-tytoniu).

Pragnęlibyśmy, aby promocja aktywnego, zdrowego stylu życia, była inspiracją:

– dla palących, aby nałóg porzucili (http://www.zyciebezpapierosa.pl)

– dla niepalących, żeby im to do  „głowy nie przyszło”.

Dziękujemy:

– pani Lidii Sosnowskiej – za to, że kolejny raz stworzyła „medyczny punkt diagnostyczny”,

– uczniom i opiekunom Publicznego Gimnazjum w Nowem: pani Barbarze Unrath, Zbigniewowi  Zgubińskiemu i Tomaszowi Jaszkowskiemu za czas i zaangażowanie wniesione w nasze przedsięwzięcie,

– naszym absolwentom za mobilizację, wsparcie inicjatywy i za to, że z niej „nie wyrośli”,

– Samorządowi Uczniowskiemu, uczniom, nauczycielom ZSP, Radzie Rodziców za aktywność  i zaangażowanie,

Osobne podziękowania dla nauczycieli wychowania fizycznego ZSP,  pana Artura Byczyńskiego i Tomasza Puchowskiego, bez których realizacja tej imprezy  byłaby niemożliwa.

Reasumując wszyscy uczestnicy mogą sobie podziękować i pogratulować  🙂 

Koordynator  przedsięwzięcia: Danuta Czyż

 Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/zspnowe/


ZSP Nowe © 2021
Skip to content