Dzięki temu, że gram, zdrowe płuca mam.

W sobotę 15 listopada Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski, Dyrekcja Szkoły wraz z nauczycielami zorganizowali imprezę o charakterze rekreacyjno – profilaktycznym pod hasłem „Dzięki temu, że gram, zdrowe płuca mam”.  Placówka uczestniczy w ogólnopolskim projekcie MEN: Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły. Impreza miała uświadomić, że  styl życia, aktywność fizyczna, systematyczne kontrolowanie stanu zdrowia mają fundamentalny wpływ na jego jakość. Wszyscy uczestnicy mogli zagrać w piłkę siatkową, tenisa stołowego, kometkę, zmierzyć sobie ciśnienie, poziom cholesterolu, czy cukru, posilić się polskim jabłuszkiem, czy marchewkową babeczką. Pokazaliśmy, że działania profilaktyczne w szkole mogą być kierowane do wszystkich podmiotów, a współpraca daje dużo satysfakcji.

Dziękujemy: wszystkim zaangażowanym w imprezę, drużynom, pani Lidii Sosnowskiej za diagnostykę medyczną, pani Hannie Piórek za koordynację działań rodziców, pani Jolancie Madziąg za jabłka, naszemu absolwentowi Marcinowi Zdunkowi za sędziowanie, panu Sławomirowi Jopkowi za darmową wodę mineralną i nowe rakietki do tenisa stołowego, firmie symulacyjnej Pro Activ za catering.

            Czas wolny spędzajmy aktywnie i zdrowo!

                         Przypominamy, że 20 listopada 2014 to Światowy Dzień Rzucania Palenia.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content