Dzięki wam ćwiczę i gram

„Dzięki wam ćwiczę i gram” – pod tym hasłem odbyła się 3 października uroczystość otwarcia nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego. Inwestorem przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Świeciu. Obiekt przeznaczony jest do gry w piłkę siatkową, koszykową, ręczną, nożną oraz tenisa ziemnego. Impreza rozpoczęła się od Turnieju Siatkarskiego o puchar Starosty Powiatu Świeckiego, który rozegrały drużyny uczniów miejscowego Gimnazjum oraz ZSP, a także kadry ZSP Nowe i WTZ Nowe. Zwycięzcami zostali uczniowie naszej szkoły. Zaproszeni goście  mieli okazję wypróbować swoich sił w przygotowanych konkurencjach sportowych. Uczniowie pod pilnym okiem specjalistów pobierali lekcje gry w szachy a także ćwiczyli rzucanie kulami w słynnej grze „bule”. Sił dodawała przepyszna grochówka, którą od świtu przygotowywali kucharz ze Świecia z uczniami ZSP. Dla smakoszy przygotowane zostały kiełbaski z grilla, przedstawiciel Zakładów Mięsnych „Nove” przygotował degustację najlepszych produktów. Podczas imprezy można było także zakupić wytwory rękodzielnicze podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowem, miód z pasieki Zenona Otowskiego z Kurzejewa czy rarytasy kuchni domowej spod ręki „Swojaków”.

Szczególne podziękowania organizatorzy kierują pod adresem lokalnych przedsiębiorców, którzy zaangażowali się we współorganizację imprezy. A byli to  : Artur Jetkowski –  Sklep Vi-king, Jadwiga Dowhań Hotel – Restauracja „DOWHAŃ”, Małgorzata Dowhań, Jan Bogdański   ”GS Samopomoc Chłopska”, Lucyna Leppek- Kwiaciarnia,  Zakłady Mięsne „Nove”, Stowarzyszenie „Swojacy”,Sklep mięsny – p. Barbara Budka, „Jagr”- Warlubie, Janusz Guzman, Sławomir Grzemski, Pasieka- Zenon Otowski, Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Świeciu, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Nowem, Samorząd Uczniowski ZSP, Mateusz Piekarski, Starostwo Powiatowe  w Świeciu.

 Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!


ZSP Nowe © 2021
Skip to content