Dzień Aktywności Zawodowej

30 maja br. uczniowie klasy II a Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Nowem uczestniczyli w „Dniu Aktywności Zawodowej”, który został zorganizowany przez szkolnego doradcę zawodowego – panią Izabelę Glaza.

Głównym celem przedsięwzięcia była pomoc młodym ludziom w podejmowaniu trafnych decyzji edukacyjno – zawodowych. W ramach przedsięwzięcia konsultanci – opiekunowie uczniów  z zakładów pracy i instytucji przygotowali dla uczestników szereg zajęć, wykładów oraz innych atrakcji, starając się jak najlepiej odzwierciedlić pracę na konkretnym stanowisku pracy.

Młodzież poprzez udział w jednodniowych praktykach zawodowych zapoznała się ze specyfiką pracy wybranego przez siebie zawodu. Beneficjenci pozyskali także niezbędne informacje dotyczące wykształcenia, predyspozycji i umiejętności wymaganych na danym stanowisku pracy.

Dziękujemy firmom i instytucjom, które wyraziły zgodę na przyjęcie uczniów naszej szkoły. Oto one:

  1. Przedszkole Samorządowe w Nowem.
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Fiedlera w Nowem.
  3. Urząd Gminy w Nowem.
  4. Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Miejsko – Gminny w Nowem. Warsztaty Terapii Zajęciowej.
  5. Przedsiębiorstwo Usług Miejskich w Nowem.

ZSP Nowe © 2021
Skip to content