Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu

5 listopada obchodzony jest Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji 6 listopada 2017 roku dziewczęta z klasy III b technikum: Sandra Płoszaj – Kot w butach, Oliwia Maciejko – wilk, Dominika Dama – Czerwony Kapturek, Wiktoria Szewczuk – Batman, Weronika Ignaczyńska – Myszka Minnie wraz z wróżką – panią Małgorzatą Olszewską – Krupicz odwiedziły dwie grupy przedszkolaków z Nowego: Gumisie i Smerfy. Podczas spotkania dzieci musiały wykonać kilka zadań, dzięki którym pomogły postaciom z bajek zdjąć zaklęcie złego czarownika i powrócić do Krainy Bajek i Baśni. Ten ważny dzień rozpoczęliśmy od wspólnego wysłuchania znanej dziecięcej piosenki pod tytułem „Witajcie w naszej bajce”. W dalszej części spotkania przedszkolaki układały w odpowiedniej kolejności ilustracje do wysłuchanej wcześniej bajki o Czerwonym Kapturku, samodzielnie opowiadały historyjkę, rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe związane z bohaterami i treścią opowieści dla dzieci, odgadywały tytuły bajek i baśni na podstawie wylosowanych rekwizytów, rozpoznawały i nazywały bajkowe postaci oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na zakończenie wróżka odczytała list od złego czarownika, który poinformował przedszkolaki, że dzięki ich zaangażowaniu i poprawnemu wykonaniu wszystkich zadań zdejmuje zaklęcie z Krainy Bajek i Baśni. W nagrodę dzieci otrzymały słodki upominek i płyty z piosenkami z serii Muzyczna Biblioteczka Malucha. My również dostaliśmy od pań i przedszkolaków piękne, własnoręcznie wykonane podziękowania oraz słodycze. Najważniejsza jednak była radość dzieci, które zaprosiły nas na kolejne spotkanie w grudniu.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content