„Dziś kobiety są jeszcze piękniejsze.”

„Kobiety?!”

Dawniej ich uroda była natchnieniem dla poetów.

Dziś kobiety są jeszcze piękniejsze.

Dawniej siedziały w domu i pilnowały ogniska domowego.

Dziś można je spotkać w każdym zawodzie,

co oczywiście nie oznacza, że zaniedbują ogniska domowe.

I tylko złośliwcy twierdzą, że:

„Od kiedy zjawiła się baba na orbicie, nawet już tam w niebie trudno być aniołem”.

Tymi słowami rozpoczęto apel z okazji DNIA KOBIET, który został przygotowany przez uczniów klasy I TL pod kierunkiem wychowawcy Joanny Chmieleckiej. Uczniowie klasy pierwszej wprowadzili nas w nastrój tego święta poprzez wędrówkę przez wieki, by w zabawny sposób przedstawić istotę tego święta. Uczniowie przygotowali śmieszne skecze i scenki z różnych epok. Nie zabrakło również piosenek o tematyce kobiet. Weronika Ignaczyńska z chórkiem w składzie: Sandra Płoszaj, Laura Wojtania i Natalia Bojanowska zaśpiewały  przebój „Być kobietą”, a reszta klasy piosenki pt: „Piękniejsza” i „Ona jest ze snu”. Na koniec prowadzący Dawid Paluchowski złożył wszystkim paniom i koleżankom najserdeczniejsze życzenia, a pozostali chłopcy z klasy pierwszej wręczyli paniom tulipany i lizaki.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content