EFEKTY ZBIÓRKI ELEKTROŚMIECI

W minioną sobotę 24 maja uczniowie (oraz absolwenci) Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika wraz z opiekunem – Ewą Fankidejską po raz szósty zbierali od mieszkańców gminy Nowe oraz okolicznych miejscowości zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte baterie. Zbiórka trwała 6 godzin i cieszyła się – jak zwykle – dużym zainteresowaniem. Do akcji tradycyjnie włączyło się Przedsiębiorstwo Usług Miejskich, udostępniając trzy samochody, dzięki którym możliwy był bezpośredni odbiór elektroodpaów od mieszkańców, którzy nie  mieli możliwości osobistego dostarczenia sprzętu. Urząd Gminy udostępnił teren po były dworcu PKP, tam składowano tymczasowo elektrośmieci – zanim odebrała je firma utylizacyjna Karat Elektro Recykling z Torunia. W tym roku ze zbiórki skorzystały także okoliczne firmy i placówki, takie jak: Bank Spółdzielczy, Urząd Gminy, CK Zamek, fabryka mebli Klose oraz szkoły, które przekazały do utylizacji zużyty sprzęt. W tym roku odebraliśmy najwięcej telewizorów (144 sztuki) oraz monitorów (129). Wśród elektrośmieci bardzo dużo było odbiorników radiowych, komputerów, klawiatur, myszek, dvd, drukarek, odkurzaczy i telefonów komórkowych. Łączna waga zebranego w tym roku sprzętu wyniosła ponad 9 ton.

Młodzież Liceum Ogólnokształcącego dziękuje PUM, UG za współpracę  oraz mieszkańcom Nowego i okolic za zainteresowanie i włączenie się do akcji.

EFEKTY ZBIÓRKI W DNIU 24 MAJA 2014

Zebraliśmy:

– 144 telewizory,

– 129 monitory,

– 64 radia,

– 65 klawiatur komputerowych,

– 52 świetlówki,

– 45 komputerów,

– 40 dvd,

– 40 myszy,

– 39 odkurzaczy,

– 36 drukarek,

– 25 żarówek zwykłych i energooszczędnych,

– 25 telefonów komórkowych,

– 21 telefonów stacjonarnych,

– 20 lodówek,

– 19 pralek,

– 17 czajników elektrycznych,

– 16 kalkulatorów.

Sprzęt odebrała od nas toruńska firma karat Elektro Recykling S. A. 


ZSP Nowe © 2021
Skip to content