Głośne czytanie w szkole

29 września 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Akcję zainicjował Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielem bibliotekarzem p. M. Olszewską-Krupicz we współpracy ze szkolnym radiowęzłem. Uczniowie podczas przerw międzylekcyjnych czytali swym koleżankom i kolegom fragmenty dzieł literackich. Do akcji włączyli się również nauczyciele, którzy poprzez głośne czytanie zaakcentowali ważność tego święta.

Społeczność uczniowska miała okazję wysłuchać między innymi fragmentów: Jądra ciemności, III części Dziadów, Małego Księcia, Wesela czy bajki Żółty parasol. Oprócz czytania uczniowie podczas zajęć bibliotecznych mogli cofnąć się do dzieciństwa i rozwiązać zagadki związane z tytułami bajek oraz wierszyków dla dzieci. Trzeba przyznać, że świetnie sobie z tym poradzili. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content