Goście z Bawarii w ZSP w Nowem

W dniach 27-29 maja gościliśmy grupę 29 uczniów wraz z 4 opiekunami z bawarskiej miejscowości Diessen am Ammersee, położonej niedaleko Monachium. Uczniowie uczęszczają do szkoły Ammersee–Gymnasium i odwiedzili nas na nasze zaproszenie. Ich pobyt w Nowem stanowił część zaplanowanej wycieczki do Polski, w trakcie której zwiedzili również Gdańsk, Malbork i Wrocław. Wizyta w naszym mieście obfitowała w wiele atrakcji: poznawanie Nowego i jego mieszkańców podczas gry ulicznej, prezentacja budynków ZSP, udział w lekcjach języka angielskiego i niemieckiego, wspólne zabawy sportowe oraz gry i animacje językowe, jak również ognisko w pięknych terenach Nadleśnictwa Osie. Nasi goście nawiązali także kontakt z Lokalną Grupą Działania Powiatu Świeckiego.

Najważniejszym jednak było wzajemne poznanie się i integracja młodzieży z obu szkół, co, miejmy nadzieję, zaowocuje nawiązaniem nowych przyjaźni i kontynuowaniem miłej współpracy w następnych latach.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content