GRUPA BIOMEDYCZNA W ZAKURZEWIE

We wtorek, 16 maja grupa biomedyczna klasy II a Liceum Ogólnokształcącego wraz z wychowawcą Ewą Fankidejską, odwiedziła Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie. Głównym zadaniem CEE jest prowadzenie działalności edukacyjnej w zakresie ekologii, ochrony środowiska oraz gospodarowania odpadami. Ponieważ CEE mieści się na terenie nowoczesnego Zakładu Gospodarki Odpadami, dziewczęta miały okazję zwiedzić Zakład, zapoznać się z technologią sortowania, kompostowania oraz składowania odpadów. Dzięki kompetentnej i bardzo miłej pani Izie, pojęcia związane z sortownią, jak np. separator balistyczny, optopneumatyczny czy prasa belująca, nie były dla nas obce. Podczas zajęć edukacyjnych w CEE, utrwalona została wiedza na temat zasad segregacji odpadów i recyklingu. Na zakończeniepobytu, była możliwość nadania ”drugiego życia odpadom”. Dzięki pomysłowości dziewcząt i ich inwencji twórczej, powstały efektowne przyborniki na materiały piśmiennicze oraz kosmetyki, które na pamiątkę mogły zabrać ze sobą do domu.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content