Hanza Pałac i wrażenia klasy I d

Dnia 9 czerwca klasa Id wraz z wychowawcą Panią Magdaleną Kaczmarek oraz Ks. Krzysztofem Piątkiem wybrali się na pieszą wycieczkę do parku linowego Hanza Pałac w Rulewie. Zajęcia służyły  pokonywaniu własnych lęków związanych z przebywaniem na wysokości, rozwijaniu sprawności fizycznej, manualnej i koordynacyjnej oraz umiejętności pracy w grupie. Uczniowie mieli do pokonania dwie trasy. Jak się później okazało grupa najodważniejszych osób, czyli: Natalia, Martyna, Czarek, Jakub oraz Kacper wybrali dodatkowo BIG SWING.  Atrakcja ta zapewniała podniesienie poziomu adrenaliny we krwi. Uczestnik z wysokości  kilkunastu metrów oddawał skok wahadłowy 180° pomiędzy drzewami. Wychowawca też w tej dyscyplinie miał swój udział, mianowicie pani Magda była odpowiedzialna za moment skoku odblokowując uprząż poszczególnych swoich wychowanków. Polecamy tę atrakcję wszystkim! Spora grupa młodzieży wybrała trasę TANDEM, której głównym hasłem była współpraca. Dostarczała ona wielu pozytywnych wrażeń, ale była także sprawdzianem na zaufanie. Po zmaganiach sportowych klasa odpoczęła przy ognisku piekąc kiełbaski. Oprócz zajęć sportowych odbyliśmy również żywą lekcję przyrody z „Kazimierzem Wielkim”. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat form ochrony przyrody, a w szczególności dotyczącą pomników przyrody.  Dowiedzieliśmy się także, że dąb „Kazimierz Wielki” ubiega się o tytuł drzewa roku. Zachęcamy zatem wszystkich uczniów naszej szkoły do głosowania, można to zrobić do końca czerwca na stronie drzeworoku.pl. Organizatorem tego konkursu jest Klub Gaja.                      

Słoneczny dzień upłynął bardzo szybko i wszyscy wrócili pełni wrażeń i z uśmiechem na twarzy.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content