,,Historia nie musi dzielić, historia może łączyć”

,,Historia nie musi dzielić, historia może łączyć”. Pod takim hasłem uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych 11 września wzięli udział w spotkaniu z Dariuszem Cycholem – byłym uczniem Liceum Ogólnokształcącego w Nowem, z wykształcenia politologiem, dziennikarzem Telewizji Polskiej.

Pan Dariusz odwiedził nas, by opowiedzieć historię małego Kazia, podzielić się przeżyciami z podróży w okolice Syberii. Na spotkaniu uczniowie pogłębili wiedzę z okresu wojen, ale także uświadomili sobie, że historia może łączyć ludzi, a nie dzielić. Celem wyprawy było odnalezienie miejsca pochówku trzyletniego Kazia. W podróż dziennikarz udał się w dniu śmierci chłopca ze swoim przyjacielem. Opowieści i zaprezentowane zdjęcia wywarły na nas ogromne wrażenie. Przez chwilę poczuliśmy się, jakbyśmy byli bohaterami tej historii. Po spotkaniu chętni mieli okazję zadać gościowi pytania dotyczące wyjazdu. Mogliśmy również poradzić się w sprawach związanych ze ,,sztuką dziennikarską”

Wspomnieć należy, że Pan Dariusz Cychol wstąpił do Nowego w drodze po odbiór nagrody za artykuł opowiadający o wyprawie.

Życzymy jeszcze większych sukcesów i przygód, a także serdecznie dziękujemy za wspaniałą opowieść i zgłębienie wiedzy historycznej.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content