III TURNIEJ SIŁOWANIA NA RĘKĘ O PUCHAR DYREKTORA ZSP W NOWEM

27 lutego  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem odbył się III Turniej Siłowania na Rękę o Puchar Dyrektora Szkoły. Zawody zorganizowano dla uczniów okolicznych szkół gimnazjalnych oraz pierwszoklasistów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnikami turnieju były szkoły z Opalenia, Smętowa Granicznego oraz Nowego. Zawodnicy siłowali się na prawą rękę w kategorii kobiet i mężczyzn.

Gośćmi honorowymi  zawodów były panie: Marlena Wawrzyniak oraz Marta Opalińska, reprezentantki Polski w armwrestlingu, medalistki Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał pan Wicedyrektor Piotr Kalinowski wraz z organizatorem zawodów panem Tomaszem Puchowskim. Następnie pani Marlena Wawrzyniak, najsilniejsza kobieta w Polsce, złota medalistka Mistrzostw Europy, zdobywczyni Pucharu Świata oraz srebrna medalistka Mistrzostw Świata, opowiedziała o specyfice dyscypliny sportu, jaką uprawia. Sędziowaniem zawodów oraz wyjaśnieniem przepisów armwrestlingu zajęła się pani Marta Opalińska, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski oraz srebrna medalistka Mistrzostw Europy i Świata. W czasie turnieju można było posilać się kawą, herbatą, pączkami, kanapkami oraz kiełbaskami z grila. Zawodnicy walczyli o puchary, medale oraz pamiątkowe koszulki. Zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze. Dekoracji medalowej dokonały panie: Marlena Wawrzyniak i Marta Opalińska, życząc wszystkim dalszych sukcesów i wytrwałości. Puchary i pamiątkowe koszulki wręczył pan Wicedyrektor Piotr Kalinowski. Na zakończenie zawodów pan Tomasz Puchowski uroczyście podziękował gościom honorowym i wręczył pamiątkowy puchar, dyplomy, koszulki i kwiaty. Ogółem w turnieju wystartowało blisko 50 osób.

Klasyfikacja medalowa dziewcząt

I miejsce – Karolina Stoltz (ZSGŻ Smętowo Graniczne)

II miejsce – Marta Kuberska ( Gimnazjum Opalenie)

III miejsce – Patrycja Orzechowska (ZSGŻ Smętowo Graniczne)

Klasyfikacja medalowa chłopców

I miejsce – Kamil Zięba (Gimnazjum w Opaleniu)

II miejsce – Marcin Zakrzewski (ZSP Nowe)

III miejsce – Paweł Zieliński (ZSP Nowe)

GRATULUJEMY!!!

„Jestem bardzo zadowolony ze zorganizowanej imprezy i cieszę się, że z roku na rok zawody nabierają co raz większego rozmachu. Dowodem na to była obecność reprezentantek Polski w armwrestlingu oraz liczba uczestników. W tym miejscu chciałbym podziękować Paniom Marlenie Wawrzyniak i Marcie Opalińskiej za życzliwość, dobrą wolę, okazaną pomoc i wsparcie przy organizacji turnieju. Podziękowania należą się również Radzie Rodziców Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem za ufundowane nagrody, lokalnym przedsiębiorcom za wsparcie w organizacji poczęstunku, kolegom nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc w prowadzeniu dokumentacji zawodów, reprezentantom szkół za obecność, pani Barbarze Sulkowskiej za opiekę medyczną oraz pani Agnieszce Dąbrowskiej za fotorelację. Mam nadzieję, że wszyscy będą mile wspominać zawody, które odbyły się w towarzystwie reprezentantek Polski w tak pięknej dyscyplinie, jaką jest armwrestling. Miejmy nadzieję, że sport ten zagości na Igrzyskach Olimpijskich i będziemy mieli możliwość podziwiania na nich naszych gości honorowych, a może i nawet niektórych zawodników naszej imprezy. Pozwolę sobie zakończyć sentencją pani Marleny Wawrzyniak, którą zanotowała w naszej szkolnej Księdze Pamiątkowej – „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. Walcz, a wygrasz życie… ”.

Tak podsumował zawody – Tomasz Puchowski”.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content