Jak odkrywaliśmy własne predyspozycje zawodowe?

23 maja br.  w naszej szkole zorganizowano  praktyczne zajęcia  dla uczniów II klasy Technikum oraz II klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Hasłem przewodnim spotkania było odkrywanie przez młodzież własnych uzdolnień, ukrytych talentów i predyspozycji zawodowych. Podczas zajęć zapoznano uczestników z tematyką grafologii oraz specyfiką zawodu detektywa. Szczególne zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziły zaprezentowane przez wykładowców techniki kryminalistyczne. Ponadto Pani Natalia Sławatycka – lider  Klubu Pracy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy dokonała  indywidualnej diagnozy grafologicznej uczniów klasy Technikum. Natomiast Pani Dagmara Owsianik – doradca zawodowy Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Bydgoszczy zapoznała młodzież klasy zasadniczej z charakterem i zakresem obowiązków związanych z zawodem, w którym się kształcą. Indywidualnie zdiagnozowała także preferencje i możliwości uczniów, co miało pomóc im w dokonaniu wyboru dalszej drogi edukacji i ścieżki zawodowej.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content