„Jaka studniówka, taka matura”

Noc z 14 na 15 lutego 2015 roku dla uczniów klas IV technikum i III liceum pozostanie w pamięci na zawsze. Była to bowiem noc ostatniego szaleństwa przed zbliżającą się maturą i egzaminami zawodowymi. Studniówka… Typowo polska tradycja, która nie ma swojego odpowiednika nigdzie na świecie.

Tradycją naszej szkoły jest rozpoczęcie studniówki od przemówienia Pani Dyrektor Eleonory Lewandowskiej, która jak co roku życzyła wszystkim szampańskiej zabawy do białego rana. Prowadzący część oficjalną: Marta Wolicka i Karol Maruszewski podziękowali pani dyrektor Eleonorze Lewandowskiej, panu wicedyrektorowi Piotrowi Kalinowskiemu, wychowawcom: paniom Joannie Chmieleckiej i Ewie Fankidejskiej, nauczycielom i oczywiście rodzicom za trud włożony w wychowane i edukację, za lata wspólnej pracy, troskę, życzliwość i okazane serce. Klasa IV technikum nie odmówiła sobie zadania wychowawcy pani Joannie Chmieleckiej niezwykle ważnego pytania, odpowiedzi, na które cała klasa czekała z utęsknieniem przez cztery lata. „Czy kocha nas Pani?” – zapytał pół żartem, pół serio Czarek Ciesielski – klasowy żartowniś, znany szerokiemu gronu z poczucia humoru. Pytanie nie było jednak żartem, a raczej formą wyrazu dla przywiązania i więzi między uczniami a wychowawcą. Przyznać należy, że nie jednej osobie łza zakręciła się w oku…

Po przemówieniach nadszedł czas na kolejny etap tradycji. Poloneza czas zacząć!

W pierwszej parze oczywiście z Panią Dyrektor zatańczył Michał Knop z IV technikum. Kolejno wychowawcy i uczniowie klas. Perfekcyjnie przygotowany pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego układ, został równie perfekcyjnie odtańczony, choć niepisana tradycja głosi, że dla pozytywnych wyników matury, nie bacząc na elegancję tańca należy „zmylić nogę”, co przyznać należy niektórym wyszło świetnie.

Symbolicznym toastem za powodzenie na egzaminie zakończono część oficjalną i rozpoczęła się szalona zabawa do późnych godzin nocnych. Do tańca tradycyjnie już przygrywał absolwent technikum Wojtek Lipski. Taneczne korowody, wygibasy i romantyczne przytulańce, magiczna noc studniówkowa to czas, który w pamięci zostaje na zawsze. Także wiosenne egzaminy wszyscy zdać powinni celująco, bo  podobno „Jaka studniówka, taka matura”.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content