Jesień na „przełaj”

Wraz z końcem września uczniowie naszej szkoły rozpoczęli zmagania na arenie sportowej związanej z biegami przełajowymi. Na pierwszy ogień poszły biegi indywidualne.

Nasz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych reprezentowało czworo uczniów: Wiktoria Stachulska, Agnieszka Chmielecka, Janusz Czarnecki i Dawid Paluchowski. Po zaciętej walce, dwójce reprezentantów udało się zakwalifikować do finałów wojewódzkich.  Wiktoria i Janusz awansowali z trzeciego i piątego miejsca. To wielki sukces, za który należy nagrodzić brawami naszych reprezentantów.

Kolejnym etapem zmagań były finały wojewódzkie. Reprezentanci dali z siebie wszystko, lecz mimo wielkich starań nie udało się stanąć na podium. Jesienną przygodę z biegami przełajowymi zakończyliśmy sztafetą na szczeblu powiatowym. Zawody odbyły się w Świeciu.

Zajęliśmy IV miejsce w kategorii dziewcząt, panowie natomiast wywalczyli III miejsce. Pozostaje delikatny niedosyt, gdyż zabrakło dosłownie kilku metrów, aby obie sztafety wskoczyły o jedno „oczko” wyżej w klasyfikacji generalnej.

Serdeczne gratulacje oraz podziękowania za zaangażowanie, sportową walkę i godne reprezentowanie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem, z życzeniami kolejnych sukcesów na arenie sportowej, ślą nauczyciele wychowania fizycznego.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content