Jesień w biegu

Z końcem września uczniowie naszej szkoły rozpoczęli zmagania z biegami przełajowymi. Na pierwszy ogień poszły biegi indywidualne. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych reprezentowało czworo uczniów: Wiktoria Stachulska, Klaudia Kujawska, Bartosz Szyplewski i Michał Zimny. Po zaciętej walce, trójce reprezentantów udało się zakwalifikować do finałów wojewódzkich. Wiktoria i Bartek awansowali z pierwszego miejsca, Klaudia natomiast ukończyła bieg na szóstej pozycji. To wielki sukces, za który naszych reprezentantów nagrodzić należy brawami.

Kolejnym etapem były finały wojewódzkie. Reprezentanci naszej szkoły dali z siebie wszystko, kończąc biegi w ścisłej czołówce. Najwyżej z całej trójki znalazł się Bartek Szyplewski, który zdobył tytuł wicemistrza województwa kujawsko-pomorskiego w indywidualnych biegach przełajowych. To już kolejny sukces zarówno Bartka, jak i  naszej szkoły.

Jesienną przygodę z biegami przełajowymi zakończyliśmy sztafetą na szczeblu powiatowym.

Zawody odbyły się w Świeciu. Zajęliśmy IV miejsce w kategorii dziewcząt, panowie natomiast wywalczyli II miejsce, zostając tym samym wicemistrzami powiatu.

Serdeczne gratulacje oraz podziękowania za zaangażowanie, sportową walkę i godne reprezentowanie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem, z życzeniami kolejnych sukcesów na arenie sportowej, ślą nauczyciele wychowania fizycznego.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content