Karnawałowe „ostatki” ze Straussem

28 lutego 2017 roku – Ostatniego dnia tegorocznego karnawału, w przysłowiowego „śledzika” grupa uczniów klasy II a Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Nowem udała się do „Opery Nova” w Bydgoszczy na operetkę „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa – syna. Była to nie tylko wycieczka programowa przygotowana przez pana profesora Marka Słomińskiego, za której sprawą mogliśmy poznać właśnie ten gatunek klasycznej sztuki muzycznej,  ale jednocześnie szansa na kontakt z żywą muzyką tego typu. Wraz z wypełnioną po brzegi widownią słuchaliśmy pięknej muzyki Johanna Straussa. Większość z nas po raz pierwszy była w operze i był to nasz debiut w kontaktach z muzyką klasyczną. Czy coś nas urzekło?

Naszą uwagę zwróciły możliwości ludzkiego głosu, technika śpiewania i przygotowanie aktorskie śpiewaków – umiejętność budowania postaci komicznych. Walory artystyczne przedstawienia wzbogacił również balet. Wszystko działo się na tle  zapierającej dech w piersiach scenografii. Ogromne wrażenie wzbudził sam gmach opery.

Mamy nadzieje, że nie jest to nasza ostatnia wizyta w teatrze muzycznym.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content