Klose – logistyka produkcji w praktyce

W październiku klasy II i III Technikum logistycznego miały okazję odwiedzić działający w Nowem już od ponad 20-stu lat zakład produkcyjny Klose.

Przedsiębiorstwo powstało ponad 50 lat temu w Niemczech, jako produkcyjno-handlowa działalność meblarska Die Klose Kollektion GmbH. 

Aktualnie Grupę Klose reprezentują dwie spółki handlowe: Die Klose Kollektion i KMK Kolekcja Mebli oraz 3 zakłady produkcyjne (w Nowem nad Wisłą,  w Czersku i w Gościcinie), które ściśle współpracują ze sobą w oparciu o spójną, kompleksową strategię rozwoju.

Dzięki gościnności pracowników Klose klasy zobaczyły salon wystawienniczy, magazyny a także główną atrakcję – halę produkcyjną, a w niej specjalistyczne stanowiska robocze, maszyny, system transportu wewnętrznego, automatyczne wykrawarki i wiele innych elementów towarzyszących pracy w produkcji. Specjalista ds. Logistyki zobrazował system przepływu materiałów i informacji, czyli jak – krok po kroku – powstają meble w Nowem. Oprócz działań produkcyjno – handlowych, przedsiębiorstwo udziela się charytatywnie – wspiera Dom Dziecka w Bąkowie.

Była to niezwykła lekcja logistyki produkcji, którą uczniowie zapamiętają na długo.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content