Kociaki z klas pierwszych nie są już kociakami, czyli kilka słów o Otrzęsinach

Zgodnie z tradycją szkoły 26 października 2017 r. odbyły się Otrzęsiny klas pierwszych pod hasłem: Szkoła nie jest taka zła! Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem opiekunów: prof. Małgorzaty Olszewskiej-Krupicz i prof. Joanny Adwent.

Pierwszoklasiści musieli przejść kilka prób, aby móc otrzymać zaświadczenie o przyjęciu ich do społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem oraz słodki upominek. Nasze kociaki brały udział w następujących konkurencjach: „klasowy okrzyk”, „trzepnij mocniej” (ubijanie piany na sztywno), „sok z gumijagód” (odgadywanie składników soku), „pianie koguta” (sprawdzenie wiedzy ze znajomości dziecięcych piosenek i pokazanie talentów wokalnych), odegranie scenki, która miała stanowić kontynuację wydarzeń pokazanych we fragmencie filmu czy konkurs fotograficzno-wiedzowy dotyczący szkolnego życia. Nie zabrakło też konkurencji, w których niezbędna okazała się pomoc wychowawców klas pierwszych. Ich zadaniem było między innymi krótkie, ale treściwe zaprezentowanie swojej klasy czy udzielanie wskazówek podczas „karmienia kota”.

W „otrzęsinowych” zmaganiach najlepsze okazały się dwie klasy: I a liceum oraz I c branżowa. Drugie miejsce natomiast zajęła klasa I b technikum. Wszystkim klasom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content