Kolejni Mistrzowie Pięknego Czytania wybrani!!!

25 października 2017 roku już po raz piąty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem odbył się międzyszkolny konkurs Mistrz Pięknego Czytania w języku polskim, który zorganizowały panie: Małgorzata Olszewska-Krupicz i Joanna Adwent. Jego celem było propagowanie kultury czytelniczej, podniesienie poziomu czytelnictwa wśród uczniów, kształcenie umiejętności pięknego czytania na głos oraz wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Nowego, Warlubia, Tryla, Rychławy i Wielkiego Komorska. Jury przyznało trzy pierwsze miejsca w kategoriach wiekowych oraz sześć wyróżnień.

Oto laureaci:

  • w kategorii klas IV pierwsze miejsce zajęła Nikola Klejszmit ze SP w Nowem,
  • w kategorii klas V pierwsze miejsce zajął Mikołaj Nawrocki ze SP w Trylu,
  • w kategorii klas VI pierwsze miejsce zajęła Alicja Gracek ze SP w Rychławie.

Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:

  • klasy IV: Paula Kitowska (Nowe) i Zofia Zielińska (Rychława),
  • klasy V: Zuzanna Kwiatkowska (Nowe) i Jagoda Bieńkowska (Rychława),
  • klasy VI: Lena Zawadzka (Wielki Komorsk) i Natalia Patocka (Nowe).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w naszym konkursie i tradycyjnie zapraszamy za rok.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content