Konkurs dla licealistów

13 i 14 marca uczniowie III klasy liceum przystąpili do ostatniego etapu konkursu „Symulacyjnej Rozmowy Kwalifikacyjnej” – spotkania z potencjalnymi pracodawcami, w rolę których wcieliły się Panie: Anna Suberlak – pośrednik MBP w Nowem oraz Pani Izabela Glaza – doradca zawodowy ZSP w Nowem. Symulacje rozmów były poprzedzone sporządzeniem odpowiednich dokumentów aplikacyjnych przez uczniów oraz warsztatami z zakresu sztuki autoprezentacji. Licealiści w ostatnim etapie losowali zestawy pytań, które dotyczyły kompetencji i predyspozycji zawodowych. Element zaskoczenia stanowiły zagadnienia związane z indywidualnymi cechami osobowości, marzeniami czy wartościami.

Dwa dni praktycznych warsztatów i indywidualnych rozmów pozwoliły poznać inicjatorkom spotkań plany życiowe licealistów, ich zainteresowania, np.: kryminalistyką, amerykanistyką, fotografią, dietetyką czy aktywnym sportem. Warsztaty ukazały także artystyczny potencjał drzemiący w młodych ludziach. Ich niezwykłe pasje wzbogacają życie małych społeczności lokalnych.

O tym, kto zwycięży w konkursie, zadecydują detale świadczące o indywidualności i oryginalności konkretnych osób.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content