Kopernikiada 2018

9 lutego po raz 29 obchodziliśmy  święto Liceum Ogólnokształcącego – Kopernikiadę. Temat uroczystości brzmiał „Na szklanym ekranie” i w związku z tym motywem uczniowie wykazać musieli się w konkurencjach związanych ze światem mediów. Klasy I a i III a rywalizowały ze sobą od początku roku szkolnego w konkurencjach: kronika, frekwencja, wyniki w nauce. Uczniowie przygotowali scenkę i reklamę związaną z twórczością Mikołaja Kopernika a także teledysk. Sporo emocji wywołały także życzenia dla patrona i specjalnie przygotowane prezenty. W tym roku test wiedzy o Mikołaju Koperniku odbył się w konwencji programu telewizyjnego „Wielka gra” a zadanie niespodzianka „Kocham Cię Szkoło” wywołało lawinę śmiechu. Tegoroczne jury obradowało w składzie: Pani Dorota Kortas – pracownik Biblioteki Publicznej w Nowem, Pan Andrzej Gappa – Dyrektor CK „Zamek” w Nowem a także Marta Stolc i Kasia Rychlewicz – absolwentki nowskiego liceum. Ostatecznie po zaciętej rywalizacji okazało się, że zwyciężyła klasa III a, ale poziom wykonywanych zadań oraz wiedza o twórczości Mikołaja Kopernika były bardzo wysokie w obydwu klasach. Zwycięzcy otrzymali hojne nagrody ufundowane przez Starostę Świeckiego Pana Franciszka Koszowskiego, Burmistrza Gminy Nowe Pana Czesława Wolińskiego a także Radę Rodziców, którą reprezentowała Pani Małgorzata Wołoszyn. Uczniowie klasy pierwszej, którzy w tym roku szkolnym debiutowali w „Kopernikiadzie” otrzymali nagrody za II miejsce.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich dobroczyńców, którzy przyczynili się do ufundowania nagród dla obydwu klas w ramach Kopernikiady.

Dziękujemy członkom samorządu uczniowskiego oraz jego opiekunom za przygotowanie uroczystości.

Zobacz fotorelację z przebiegu uroczystości https://drive.google.com/drive/folders/1or2sF-ZVwEpUvL6Pyh_1BAVvA1DuCCf8


ZSP Nowe © 2021
Skip to content