Logistycy z wizytą w Polpharmie

80-lat-pl

Przeokropnie. Tak zaczął się piątek, 20 listopada.

Do Starogardu Gdańskiego wyruszyliśmy o godzinie 8.30. „Zahaczyliśmy” o Skórcz, by zabrać uczniów klasy II Technikum (również logistyków).

O godz. 9.30 podjechaliśmy pod bramę przedsiębiorstwa. Po wypełnieniu dokumentów i wykonaniu kilku telefonów droga do zakładu była dla nas wolna.

Zostaliśmy bardzo miło powitani przez pracowników. Pierwsze zdjęcia zostały wykonane przez przemiłą panią Paulinę, gdyż na terenie zakładu obowiązuje zakaz fotografowania. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, aby usprawnić zwiedzanie obiektów.

Mieliśmy okazję zapoznać się z 80-letnią historią starogardzkiej fabryki. W grupie Polpharma to największy zakład, który zatrudnia 1500 pracowników. Fabrykę opuszcza rocznie ok. 200 mln opakowań leków, ustawione opakowania jedno za drugim miały by długość 1/3 równika. Zakład zajmuje powierzchnię prawie 25 tys. m2, czyli 3 olimpijskie boiska sportowe. Hity sprzedaży to Ranigast, Etopiryna i Polopiryna. Oprócz leków na receptę i bez recepty Polpharma produkuje również kosmetyki, wyroby medyczne i suplementy diety. Swoje wyroby wysyła głównie na rynek europejski.

Część prezentacji została przeznaczona na szkolenie BHP dla gości, pozostała dotyczyła innowacji i logistycznych systemów informatycznych.

Druga część wizyty to zwiedzanie magazynu wysokiego składowania. Część z nas została poproszona o założenie pomarańczowych kamizelek.

Przyjemnie było zwiedzać tak nowoczesny magazyn, w którym zasady BHP są na najwyższym poziomie, pracodawca dba o komfort pracy i ochronę środowiska, pracownicy mają do dyspozycji najnowocześniejszy park maszynowy – wózki widłowe, wózki widłowe systemowe, owijarki, przenośniki wałkowe, systemy gęstego składowania. Inne wrażenie robi tak nowoczesny sprzęt na zdjęciu, a inny w rzeczywistych warunkach pracy.

Na koniec wizyty przewodnik zaprosił nas na kwietniowe drzwi otwarte, oraz zaoferował możliwość odbycia praktyk zawodowych.

W deszczu i w słońcu,  z tęczą w tle, pełni wrażeń wracaliśmy do Nowego.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content