Logistyka w procesach produkcji w PFM Klose

Po raz kolejny logistycy z klasy II Technikum mieli okazję odbyć praktyczną lekcję w miejscowym zakładzie produkcyjnym  PFM Klose w Nowem.

W latach 1992-1993 Karl Heinz Klose, pierwszy właściciel firmy Die Klose Kollektion GmbH, zakupił 3 polskie zakłady produkcyjne o bogatych ponad 100-letnich tradycjach meblarskich – fabryk w Nowem, w Czersku i w Gościcinie. Dziś Nowe to produkcja stołów i ław, Gościcino – mebli giętych, a Czersk – skrzyniowych.

Do Grupy Klose należą również dwie spółki handlowe – Die Klose Kollektion i KMK Kolekcja Mebli. Aktualnie 80% produkcji to eksport do Europy Zachodniej.

Spółki ściśle współpracują ze sobą w oparciu o spójną, kompleksową strategię rozwoju.

Dzięki uprzejmości kierownictwa zakładu uczniowie mieli okazję zapoznać się nie tylko z wyrobami Klose w salonie wystawienniczym, ale również zwiedzić magazyny przyprodukcyjne i halę produkcyjną: wydział maszynowy, lakiernię, montaż i kompletacja.

Specjalista ds. Logistyki przedstawił zadanie logistyka w zakładzie, m.in. zarządzanie zapasami, harmonogramowanie produkcji i usprawnianie systemu przepływu materiałów i informacji.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content