Maraton Pisania Listów

Szkoła Podstawowa w Nowem we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Nowem zachęcają wszystkich do udziału w Maratonie Pisania Listów, który odbędzie się  w sobotę 10 grudnia  w bibliotece w Centrum Kultury Zamek. Akcja organizowana jest co roku przez Amnesty International. W tym dniu wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki.
Każdy z uczestników Maratonu będzie miał okazję na miejscu zapoznać się z trudną sytuacją 11 bohaterów i napisać list w obronie osób prześladowanych. Można napisać listy w obronie dowolnej liczby osób. Na miejscu będą gotowe wzory listów w języku polskim i angielskim, a napisanie listu może zająć max. 10 min.

Serdecznie zapraszamy!


ZSP Nowe © 2021
Skip to content