MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

2 kwietnia, w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Jego celem jest rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi.

Pierwsze przeczytane książki zostawiają trwały ślad w sercach i umysłach czytelników. Są jak podróż do nieznanej krainy. Albo odkrywanie tajemnicy. Albo spotkanie z przyjacielem.

Zapytaliśmy nauczycieli z naszej szkoły o ich ulubione książki z dzieciństwa. Pięć osób wymieniło Dzieci z Bullerbyn, dwukrotnie pojawiła się Ania z Zielonego Wzgórza. Nie zabrakło też WinnetouPana Samochodzika

W bibliotece szkolnej przy ul. Nowej każdy może sprawdzić, co czytają nauczyciele, do jakich książek wracają  i które najlepiej wspominają.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


ZSP Nowe © 2021
Skip to content