Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest od 1992  roku na całym świecie 3 grudnia. Celem tego dnia jest upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku. W naszej gminie, z tej okazji, 10 grudnia  2016 po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 2 przygotowała wspólne spotkanie połączone z zabawą, poczęstunkiem oraz wizytą Świętego Mikołaja. Tradycją stało się,  że wolontariusze z naszej szkoły pomagają w realizacji tego zadania.

W tym roku były to:

pani Danuta Czyż – doradca zawodowy, Laura Wojtania  i Paulina Buchaj (obydwie z klasy II Technikum).

Gościem na uroczystości była pani dyrektor Eleonora Lewandowska.

Rada Rodziców ZSP wsparła imprezę poprzez zakup słodyczy.

„Pomaganie jest dobre”: cytat z gazetki przygotowanej przez panią pedagog Wiolettę Kuziemkowską z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza (święto obchodzone na całym świecie 5 grudnia).


ZSP Nowe © 2021
Skip to content