„Mistrz Pięknego Czytania”

Konkurs, który w naszej szkole zapisał się już wieloletnią tradycją odbył się w tym roku wyjątkowo w maju. Popularyzowanie czytania wśród dzieci i młodzieży połączone zostało z Dniem Bibliotekarza i Bibliotek, bo nie gdzie indziej, ale właśnie w bibliotekach, czytelniach czytanie jest najprzyjemniejsze. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum, którzy wyłonieni zostali podczas szkolnych eliminacji. Podczas finału konkursu, który odbył się w czytelni przy ul. Nowej 2 ZSP w Nowem, wyłoniono zwycięzców w następujących kategoriach wiekowych:

KLASY I – III ( I miejsce – Klaudia Górska, II – Julia Cichowicz, III – Olga Kowalska),

KLASY IV – VI ( I miejsce – Paweł Fankidejski, II – Martyna Szwiec, III – Oliwia Stasiewska),

KLASY GIMNAZJALNE ( I miejsce – Agnieszka Staniak, II – Zuzanna Oremus, III – Patryk Wolicki).

Ponadto wyróżnieni zostali: Anna Kuziemkowska, Aleksandra Pawlikowska i Wiktor Jetkowski.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content