„Młodzi górą!” i żywa lekcja ekologii

4 grudnia w ramach projektu „Młodzi górą! w Liceum Ogólnokształcącym odbyła się żywa lekcja ekologii. Została ona poprowadzona przez edukatora Centrum Chemii w Małej Skali działającego przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczniowie w atrakcyjnej formie nabywali umiejętności posługiwania się sprzętem laboratoryjnym, własnoręcznie eksperymentowali, łączyli teorię z praktyką, uczyli się rzetelnego opisu eksperymentu (szczególnie rozróżnianie obserwacji i wniosków). Trzy godziny zajęć minęły bardzo szybko, wywołały wiele radości i entuzjazmu, przekonały, że nauki ścisłe, takie jak chemia, mogą być interesujące, a momentami nawet zabawne. Wydarzenie to zostało utrwalone na zdjęciach wykonanych przez Martę Rogowską. Mimo, że na niektórych fotografiach sytuacja wygląda groźnie, to wszystko odbywało się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa 🙂 .


ZSP Nowe © 2021
Skip to content