„Młodzi górą!” operetkowo

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w ramach projektu „Młodzi górą!” 4 lutego 2015 roku wyjechali do Bydgoszczy, gdzie w operze Nova obejrzeli przedstawienie operetkowe pt „Hrabina Marica”.  Utwór ten to, drugi po „Księżniczce czardasza”, wielki sukces Imre Kálmána. Operetkę wyreżyserował Laco Adamik,  a wykonawcami byli  Soliści, Chór, Balet i Orkiestra Opery Nova. Aktywne uczestnictwo w kulturze, oparte na osobistym kontakcie z różnymi dziełami, twórcami i miejscami z nimi związanymi przyczynia się do rozwoju zainteresowań, likwidacji uprzedzeń przed tzw. kulturą wysoką, zadaje kłam twierdzeniu, że Internet zastąpi uczestnictwo w tego typu przedsięwzięciach.  Wszyscy uczestnicy tej wyprawy byli pod wrażeniem rozmachu przedstawienia, na scenie nie zabrakło nawet żywych zwierząt.

Dzięki projektowi większość uczniów po raz pierwszy (i pewnie nie ostatni) była w operze.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content