„Młodzi górą!” szlakiem Kopernika

4 grudnia, w ramach projektu „Młodzi górą!”, uczniowie klasy III a i II a wzięli udział w wycieczce do Muzeów w Toruniu „Szlakiem Kopernika”. Młodzież wraz z opiekunami oraz sympatyczną Panią przewodnik, zwiedzała najważniejsze zabytki starówki: bramy i baszty miejskie, mury obronne, spichlerze, Krzywą Wieżę, Bramę Klasztorną, ruiny zamku krzyżackiego z podziemiami, Stary Rynek z Ratuszem i pomnikiem Mikołaja Kopernika, toruńskie kamienice mieszczańskie: Dwór Artusa, Dom Eskenów, Dom Mikołaja Kopernika, Kamienicę pod Gwiazdą, oraz gotyckie obiekty sakralne, takie jak Katedra Św. Janów i pomniki Starego Miasta (czyli tzw. „Toruńskie ABC”). Wszyscy, nieco zziębnięci, z ogromną radością wzięli udział w piernikowych warsztatach w Żywym Muzeum Piernika, przywożąc do domu własnoręcznie wykonane, smaczne świąteczne pamiątki różnych kształtów. Kolejnym punktem programu było Planetarium i udział w seansie „Makrokosmos”. Ostatnim obiektem, który zwiedzaliśmy, było Muzeum Mikołaja Kopernika, w którym Pani przewodnik z ogromnym poczuciem humoru, przybliżyła zasługi naszego patrona.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content