„Młodzi górą!” – żywa lekcja muzyki „Muzyka Europy”

15 maja 2015 roku w ramach projektu EFS  „Młodzi górą!” uczniowie wzięli udział w żywej lekcji muzyki pt.  „Muzyka Europy”. Artystki Filharmonii Pomorskiej z Bydgoszczy w składzie: Anna Merder – prowadzenie, Emilia Dagi – skrzypce, Weronika Manikowska – altówka, Joanna Laskowska – wiolonczela, przedstawiły i omówiły grupę instrumentów strunowych smyczkowych oraz w ramach koncertu zaprezentowały utwory Ludwiga van Beethovena, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Felisa Mendelssohna – Bartholdy, Antonio Vivaldiego, Antonina Dworaka, Georgesa Bizeta. Wybrane osoby mogły spróbować gry na instrumentach, co wywołało aplauz koleżanek i kolegów, niektórzy przekonali się naocznie, że smyczek naprawdę wykonany jest z końskiego włosia. Lekcja przybliżyła tematykę związaną z twórczością i życiem wymienionych kompozytorów, wprowadziła uczestników w miły, radosny nastrój. Okazuje się , że muzyka poważna jest nieustająco atrakcyjna.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content