Mundurówka gościem KP w Nowem

Uczniowie grupy mundurowej II klasy liceum ogólnokształcącego wraz z prof. Panem Markiem Słomińskim 13 grudnia udali się do komisariatu Policji w Nowem. Jeden z dzielnicowych (aspirant sztabowy Artur Zamorowski) pokazał mundurówce komisariat od wewnątrz. Zaprosił ich także do swojego biura. Opowiedział o zasadach rekrutacji do Policji, o jej strukturach i podziale obowiązków w naszym komisariacie. Zademonstrował sprzęt, jakim dysponuje Policja w Nowem oraz szczegółowo omówił zasady jego użycia. Udzielił odpowiedzi na wszelkie pytania związane z pracą w Policji. W czasie spotkania Pan Zamorowski pokazał grupie radiowozy, jakimi dysponuje nowska jednostka. Mogliśmy bardzo dokładnie obejrzeć pojazdy, ich wyposażenie, zająć wybrane przez siebie „miejsca”. Niektórzy z nas wcielili się w rolę aresztowanych przestępców. Ta część spotkania spodobała się nam szczególnie. Wróciliśmy z nową dawką wrażeń i wiedzy na temat funkcjonowania służb mundurowych.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content