Mundurówka na zajęciach w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu

W drugim tygodniu kwietnia uczniowie grupy mundurowej wraz z p. Puchowskim uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu. Na wejściu mundurowi zostali serdecznie przywitani przez kapitana Tomasza Sadeckiego.

Zajęcia zaczęły się od wykładów na tematy prewencyjnych działań PSP w zakresie przeciwdziałania pożarom, dokładnie kampania „Stop wypalaniu traw”.

Następnie przedstawiono kilka statystyk, przechodząc do zagadnień kadrowych związanych z rekrutacją oraz służbą w PSP. Kolejnym etapem zajęć był podział grupy oraz szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zwiedzanie zaplecza JRG i zapoznanie z pracą strażaka.  Po pięciu godzinach współpracy pełni wrażeń uczniowie opuszczali jednostkę. Niestety nie zdążyli pożegnać się z zastępem, który przygotował dla nich zajęcia. Panowie na 5 minut przed zakończeniem zajęć dostali wezwanie do wyjazdu. Pomachali im ręką w pośpiechu. Przed wejściem do busa jeszcze pamiątkowa fotka z kapitanem Sadeckim na tle wozu bojowego i powrót do Nowego. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu są ludźmi niezwykle sympatycznymi, serdecznymi, gościnnymi i co najważniejsze swoją pracę wykonują z wielkim zaangażowaniem, poświęceniem, narażając własne życie otrzymując w zamian uśmiech oraz uścisk dłoni. Jak sami mówią, czasami nic więcej nie trzeba, aby czerpać satysfakcję z pełnienia służby w straży pożarnej, niosąc pomoc potrzebującym.

Serdecznie dziękujemy za miłą, rodzinną atmosferę i pozdrawiamy!


ZSP Nowe © 2021
Skip to content