Mundurówka zwiedza Cytadelę

Uczniowie grupy mundurowej II klasy liceum ogólnokształcącego mieli okazję zwiedzić Grudziądzką Twierdzę. Cytadela to budowla, która zachwyca swym ogromem oraz ciekawą architekturą. Skrupulatnie zaprojektowana do odpierania ataków wroga do ostatniej chwili.

Wzniesiona na wysokich i stromych nadwiślańskich skarpach, z których rozpościerają się piękne widoki. Wzniesiona przez Prusaków przy wielkim nakładzie pracy i pieniędzy, przez wiele lat przerzucana z rąk do rąk okupantów, którzy najeżdżali nasz kraj, przetrwała wiele wojen i bitew. Dziś odkrywa przed nami swe tajemnice i historię, często tworzoną na ludzkiej tragedii.

Po ogromnym zastrzyku wiedzy i historii, uczniowie mundurówki spędzili 60 minut w bardzo ciekawy sposób,  podczas gier w „Escape room”. Grupa została podzielona na dwa zespoły, które musiały wspólnie rozwiązać wiele zagadek, aby uwolnić się z pomieszczeń, w których zostali zamknięci. Umiejętność radzenia sobie ze stresem, kombinatoryka, umiejętność współpracy w grupie, spostrzegawczość, umiejętności matematyczne to tylko niektóre z wielu, jakimi musieli wykazać się uczniowie, aby osiągnąć wspólny cel. Gra, choć męcząca dla umysłu,  dała  jednak wiele radości i zadowolenia. Po tak mile i efektywnie spędzonym czasie uczniowie wracali do domu pełni wrażeń z uśmiechem na twarzy.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content