Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku szkolnym uczniowie w wyjątkowy sposób uczcili 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W widowisku słowno-muzycznym przygotowanym przez Panie Małgorzatę Rycką i Ewelinę Wojtania  wystąpili uczniowie z czterech klas: III T, II T, II a LO oraz I c ZSZ, łącznie 46 osób. Apel pokazał krótką historię polskich dróg do niepodległości od końca XVIII wieku po rok 1989, fragmenty filmów, teledyski, prezentacje multimedialne, taniec, pieśni patriotyczne i wojskowe. Na zakończenie Pani Małgorzata Rycka podkreśliła, że nie byłoby niepodległej Polski nie tylko bez naszych bohaterów narodowych, ale przede wszystkim bez patriotycznej postawy polskiego społeczeństwa. Przypomniała o tragicznych wydarzeniach, które rozegrały się w październiku 1946 roku w Trylu, skąd został uprowadzony, a następnie bestialsko zamordowany działacz PSL Jan Malejko. Po uroczystości uczniowie klasy III Technikum wraz z wychowawcą złożyli wieńce od społeczności ZSP oraz ZBoWiD w miejscach pamięci narodowej w Nowem.

Dyrektor Szkoły Pani Eleonora Lewandowska zaprosiła na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Pani Dyrektor podkreśliła szczególny charakter tego święta, bowiem w tym roku obok upamiętnienia odzyskania suwerenności Polski,  świętowano także nadanie sztandaru gminy Nowe.  

Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska – nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content