NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada świętowaliśmy w szkole 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysty apel rozpoczął się o 11.11  od  wspólnego odśpiewania hymnu państwowego w ramach „Rekordu dla Niepodległej”.  Uczniowie klasy II b z wychowawcą przygotowali montaż słowno-muzyczny, który wprowadził widzów w atmosferę wydarzeń przed odzyskaniem niepodległości. Uczniowie odśpiewali najpiękniejsze pieśni patriotyczne zgodnie z mottem uroczystości:

„Nasze wspólne śpiewanie to hołd, jaki składamy tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. To także nasza radość, że mamy dziś wolną Polskę”.

Druga część apelu poświęcona została pamięci osób, które tworzyły niepodległość na terenie Nowego i okolic. Przywołane zostały biografie takich osób jak Antoni Bałdowski, Augustyn Frankowski, Adam, Mieczysław, Wacław Korzeniewscy, Stanisław Wojnowski. Ilustracją dla tych wydarzeń były stare zdjęcia i pocztówki.

Po oficjalnej części uroczystości uczniowie wzięli udział w grze dydaktycznej „Droga do niepodległej”. Wybrane zespoły uczniów borykały się z różnorodnymi zadaniami o tematyce historycznej, pozostali uczniowie brali udział w konkursie pieśni patriotycznej i konkursie na pocztówkę dla niepodległej. Zabawa ta była doskonałą lekcją patriotyzmu i historii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


ZSP Nowe © 2021
Skip to content