NIEMOŻLIWE JEST MOŻLIWE!

Warszawa, 25 lecie samorządności

NIEMOŻLIWE JEST MOŻLIWE!

Rok 2015 jest rokiem Samorządności, objęty patronatem Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego. Obchody 25 lecia Samorządu Terytorialnego rozpoczęły się dnia 09.03.2015 w Pałacu Prezydenckim. To największe spotkanie samorządowe w ostatnich latach, zorganizowane przez sześć ogólnopolskich organizacji samorządowych wchodzących w skład Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Dnia 09.03.2015 miałam możliwość uczestniczyć w obchodach 25 lecia samorządności, które odbywały się w kancelarii prezydenckiej realizując program „obywatel” czego dowodem jest mój materiał jako fotoreporter.  Prezydent oraz szef resortu administracji i cyfryzacji – Andrzej Halicki byli gośćmi spotkania. Uroczystość w pałacu prezydenckim poprzedziło otwarcie wystawy „Samorząd. Demokracja. Wolność. Ja, Ty, My = samorząd”. Prezydent RP wręczył odznaczenia oraz dyplomy Nagrody Obywatelskiej 25 lecia Samorządności za wieloletnie zaangażowanie w działalność, na rzecz społeczności lokalnej między innymi byłemu Staroście powiatu świeckiego P. Marzenie Kempińskiej.

Młodzi ludzie szkół ponadgimnazjalnych mają możliwość poznania czegoś co w ich wyobraźni jest niemożliwe. To co dla mnie wydawało się niemożliwe w jednej chwili stało się możliwe. Zachęcam wszystkich uczniów szkół ponadgim. Do angażowania się w życie publiczne. Może następnym razem nie będę to Ja a będziesz to Ty.

Rozmowa z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, jego małżonką było przeżyciem. Udało mi się również poznać Panią prezydent miasta ST. Warszawy – Hannę Gronkiewicz Walc, ministra administracji i cyfryzacji – Andrzeja Halickiego, wiceministra p. Marka Wójcika, szczególnie utkwiła mi w pamięci rozmowa z prezesem ZPP Ludwikiem Węgrzynem, który widzi nas jako młodzież w tworzeniu polski samorządowej.

Jako uczennica LO klasy o profilu dziennikarsko medialnym, na zaproszenie byłego starosty świeckiego Marzeny Kempińskiej – mogłam uczestniczyć w tej uroczystości. Pobyt w Pałacu prezydenckim i panująca tam atmosfera, możliwość rozmowy z prezydentem i innymi ważnymi osobistościami to najlepsza lekcja która na długo pozostanie nie tylko na wykonanych zdjęciach a przede wszystkim w mojej pamięci.

Wiktoria Dąbrowska


ZSP Nowe © 2021
Skip to content