Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Nowem

11 listopada 2017 roku obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji przedstawiciele klasy mundurowej, poczty sztandarowe szkoły wraz z opiekunem – prof. M. Olszewską-Krupicz uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście. Jak co roku  miały one bardzo uroczysty charakter. Po Mszy Świętej za Ojczyznę z udziałem Kompanii Honorowej 8 Batalionu Walki Radioelektronicznej z Grudziądza nastąpił przemarsz parady niepodległości ulicami miasta pod Obelisk oraz Cmentarz Żołnierzy Wojska Polskiego. W miejscach pamięci narodowej złożono wieńce i zapalono znicze. Na cmentarzu odbył się apel pamięci wraz z salwą honorową. Nasi uczniowie: Dominika Dama, Wiktoria Szewczuk, Mateusz Jakuć, Tomasz Semrau, Klaudia Kamińska, Sylwia Gracek, Remigiusz Krefta, Agata Paskudzka, Wojciech Wilgorski i Agata Ponczek, godnie reprezentowali szkołę w lokalnym środowisku.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content