Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej Civitas Christiana

13 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się po raz pierwszy szkolny etap XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Konkurs co roku przyciąga wiele szkół ponadgimnazjalnych, ponieważ laureaci etapu ogólnopolskiego otrzymują indeksy na kierunki humanistyczne (m.in. na dziennikarstwo, europeistykę, historię sztuki) wielu renomowanych uczelni w Polsce. Oprócz tego na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody: pielgrzymki do Ziemi Świętej lub Rzymu.

W konkursie wzięło udział 19 uczniów (8 z LO i 11 z Technikum). I chociaż nikt nie zakwalifikował się do kolejnego etapu (konkurs jest naprawdę bardzo trudny!!!) – cieszymy się, bo postawiliśmy pierwsze kroki, z apetytem na więcej 🙂 Może w przyszłym roku uda nam się bardziej przyłożyć i zajść choć o jeden etap dalej…

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie: www.okwb.pl


ZSP Nowe © 2021
Skip to content