Ogólnopolski Tydzień Kariery (14-20 października)

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w naszej szkole odbyły się warsztaty tematyczne i konsultacje indywidualne obejmujące tematykę związaną z podejmowaniem pierwszej pracy zawodowej oraz indywidualnymi preferencjami zawodowymi kandydatów. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klas: IV Technikum i III c Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Głównym celem przedsięwzięcia było zaprezentowanie młodzieży, jak wygląda podstawowe sito rekrutacyjne. Przedstawicielka Agencji Pracy „Work Service” – Pani Paulina Moch zwróciła uwagę na umowy cywilnoprawne, omówiła również zasady, metody rekrutacyjne stosowane w codziennej pracy. Zdradziła także tajniki selekcji spływających dokumentów aplikacyjnych oraz wskazała, w jaki sposób powinno odczytywać się ogłoszenia o pracę i jakie informacje są najbardziej istotne dla pracodawców. Natomiast przedstawicielka Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy – Pani Natalia Sławatycka dokonała analizy indywidualnych cech osobowości i preferencji zawodowych.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content