Ogólnopolski Tydzień Kariery

W tym roku ogólnopolski Tydzień kariery odbywał się pod hasłem „Bądź autorem swojej kariery”.

Hasło jest wskazówką, że nad rozwojem kariery edukacyjno – zawodowej należy pracować jak nad dziełem sztuki, a także, że decyzje edukacyjne i zawodowe powinniśmy podejmować świadomie i samodzielnie, biorąc pod uwagę i analizując stawiane sobie cele, okoliczności i warunki.

W związku z powyższym w naszej szkole odbyły się:

– warsztaty z grafologii realizowane przez panią Natalię Sławatycką-Kędzierską specjalistę ds. rozwoju zawodowego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy,

– diagnoza zainteresowań zawodowych realizowana przez doradców zawodowych  Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej CEiP: panią Dagmarę Owsianik i pana Marcina Błażkowa,

– spotkanie z absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika Bartoszem Turskim prowadzącym własną działalność w zakresie fotografii ślubnej (z przykładami prac i działalnością można zapoznać się na stronie http://bartoszturski.pl

– spotkanie z absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika Jędrzejem Kalinowskim, który opowiedział o swojej edukacji oraz rozwoju kariery zawodowej, która poprzez zainteresowanie turystyką i podróżami doprowadziła go pracy na stanowisku  Cabin Crew/Flight Attendant w firmie Ryanair.

Informacje z tych spotkań można znaleźć również na Facebooku Szkolnego Ośrodka Kariery

https://www.facebook.com/szok.zspnowe/


  1. Za: http://www.sdsiz.com.pl/aktualnosci/96,8_Ogolnopolski_Tydzien_Kariery_.html

ZSP Nowe © 2021
Skip to content