Ogólnopolski Tydzień Kariery – praca terapeuty zajęciowego

18 października uczniowie klasy IV Technikum poznawali środowisko, charakter pracy oraz kwalifikacje terapeuty zajęciowego. Było to możliwe dzięki współpracy z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Nowem. Pani kierownik Emilia Ziółek przedstawiła młodzieży charakterystykę i zadania prowadzonej placówki, następnie uczniowie mogli obserwować  pracę uczestników w poszczególnych warsztatach.  Młodzi ludzie podziwiali wytwarzane  przedmioty oraz prace plastyczne, dowiedzieli się o prowadzonej rehabilitacji ruchowej, szerokim wsparciu w przygotowaniu do jak najlepszego funkcjonowania osób niepełnosprawnych  w środowisku. Dziękujemy pracownikom i uczestnikom za serdeczne przyjęcie, jesteśmy pełni podziwu za budowaną w tym miejscu atmosferę wzajemnego zrozumienia, szacunku oraz kreatywności – to cenna wskazówka do przełamywania stereotypów w tym względzie.

Na co dzień z pracownikami i uczestnikami warsztatów widujemy się w przestrzeni wokół szkoły, albo np. bawimy się wspólnie w czasie Dnia Sportu .

Teraz poznaliśmy ich pracę „od środka” – za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Danuta Czyż – doradca zawodowy


ZSP Nowe © 2021
Skip to content