Ogólnopolski Tydzień Kariery – warsztaty „Innowacyjna metoda pracy z młodzieżą – coaching kariery”

Dnia 19.10.2015 roku, dzięki współpracy doradcy zawodowego Danuty Czyż z panią Anną Suberlak z Młodzieżowego Biura Pracy – Punktu Pośrednictwa Pracy w Nowem zostały w naszej szkole zorganizowane (w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery) warsztaty pn. „Innowacyjna metoda pracy z młodzieżą – coaching kariery”. Poprowadziły je panie, które w ramach własnej działalności gospodarczej zajmują się coachingiem: pani Anita Orzechowska – coach, trener, przedsiębiorca, wiceprezes CCTG, właściciel CST Coaching oraz pani Aleksandra Rubczak – coach, trener, przedsiębiorca, współwłaściciel CST Coaching.

Uczniowie klasy III a i IV Ti/Th dowiedzieli się, że coach to nie trener, a wnikliwa analiza własnych zasobów i marzeń pozwala na zdefiniowanie życiowych celów. Bardzo ważne jest żeby cel (cyt) „usmartowić” tzn., że powinien być: prosty i konkretny, mierzalny, atrakcyjny i ambitny, realistyczny i określony w czasie. Planowanie działań, które nas do tak określonych celów mają doprowadzić zwiększa szanse na osiągnięcie osobistego i zawodowego sukcesu. Jeżeli mamy z tym problemy to możemy skorzystać z usług coacha.

W czasie warsztatów poprzez pracę w zespołach młodzież podjęła próbę metodologicznego podejścia do własnej przyszłości.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content