Ogólnopolski Tydzień Kariery

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (20 – 26 października 2014 roku) w naszej szkole odbyły się liczne zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego. Uczniowie klas: III c oraz III d Zasadniczej Szkoły Zawodowej  uczestniczyli w warsztatach obejmujących tematykę autoprezentacji i jej skuteczne wykorzystanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz w życiu codziennym.  W szerszej perspektywie Pani Anna Suberlak – pośrednik pracy omówiła sposób odpowiedniego prezentowania własnych umiejętności, doświadczeń i mocnych stron. Zwróciła również uwagę na właściwy wygląd zewnętrzny, kulturę osobistą, zwroty grzecznościowe a nawet postawy moralne. Uczniów klas maturalnych zapoznano natomiast z poszczególnymi etapami procesu rekrutacyjnego. Dodatkowo przedstawicielki firmy Addecco – Pani Ilona Morawska i Agnieszka Sztym wcieliły uczestników warsztatów w rolę rekruterów. Musieli oni samodzielnie dokonywać selekcji pracowników na konkretne stanowisko pracy zgodnie z wymaganiami pracodawcy. Kolejnym ćwiczeniem były specjalistyczne rozmowy kwalifikacyjne, w których wskazano na indywidualne atuty kandydata oraz błędy popełnione przez niego podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Próby rozmów kwalifikacyjnych pokazały, kto potrafi odnaleźć się w nietypowej i stresującej sytuacji.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content